ROZDZIELNICE W OBUDOWACH TERMOUTWARDZALNYCH
Jedną z głównych grup naszych produktów są rozdzielnice wykonane z tworzyw termoutwardzalnych. Znajdziecie w niej Państwo obudowy puste, obudowy z podstawowym wyposażeniem takim jak: płyty montażowe, konstrukcje do zabudowy aparatów modułowych, listwy RACK umożliwiające zabudowę urządzeń dystrybucyjnych i serwerowych oraz obszerną gamę zestawów przyłączeniowo/złączowo pomiarowych, szafek pomiarowych, złącz/węzłów kablowych, szaf i rozdzielnic niskiego napięcia.
Aby stworzyć ofertę w pełni elastyczną i zarazem optymalnie dostosowaną do potrzeb, wymogów i preferencji, zarówno naszych klientów indywidualnych jak i zakładów energetycznych, zdecydowaliśmy się współpracować z kilkoma, wiodącymi na rynku polskim producentami obudów.
Oferujemy Państwu obudowy najwyższej jakości, optymalnie rozwiązane pod względem konstrukcyjnym oraz montażowym, w pełnej, dostępnej na rynku gamie gabarytowej. Obudowy spełniają wymagania zawarte w przypisanych im normach oraz zaleceniach krajowych zakładów energetycznych.
CHARAKTERYSTYKA OBUDÓW TERMOUTWARDZALNYCH
WYKONANIE
Obudowy wytwarzane są z izolacyjnego termoutwardzalnego tworzywa – poliestru, wzmacnianego włóknem szklanym. W procesie tłoczenia wytwarza się poszczególne elementy obudowy, następnie stosując połączenia śrubowe, łączy się je tworząc bryłę obudowy. Elementy precyzyjnie pasują do siebie, zapewniają obudowie odpowiednią sztywność oraz szczelność. W przypadku uszkodzeń modułowa budowa daje możliwość wymiany pojedynczego elementu.
WŁAŚCIWOŚCI
Obudowy termoutwardzalne wykonane są z materiału samogasnącego, cechuje je wysoka estetyka, odporność na działanie warunków atmosferycznych (UV), wysoka wytrzymałość na odkształcenia mechaniczne. Dodatkowe modułowe elementy takie jak: uchwyty słupowe, kieszenie kablowe oraz fundamenty, umożliwiają ich montaż i obsługę w dowolnym miejscu przeznaczenia. Karbowana powierzchnia obudów pełni rolę antyplakatową.
BUDOWA
Rozwiązania konstrukcyjne zapewniają wygodny montaż elementów wyposażenia rozdzielnic, a otwierane za pomocą zatrzasków dekle kieszeni i fundamentów ułatwia ułożenie i podłączenie przewodów.
Drzwi rozdzielnic standardowo wyposażane są w zamki trzy punktowe typu HS dla wkładek połówkowych, energetycznych lub odbiorczych. Znakowane są także tabliczką ostrzegawczą.
Obudowy wyposażane są w dwa rodzaje daszków: proste, zazwyczaj stosowane do zabudowy wewnątrz i skośne dla obudów montowanych na zewnątrz. Obudowy posiadają system wentylacji minimalizujący gromadzenie się wody.
ZASTOSOWANIE
Ze względu na swoje cechy, rozdzielnice w obudowach termoutwardzalnych znalazły szerokie zastosowanie w branży budowlanej, w energetyce oraz przemyśle. Dzięki trwałemu materiałowi z jakiego są wykonane, mają zastosowanie wewnętrzne jak i zewnętrzne.