Zastosowanie i cechy rozdzielnic w obudowach termoutwardzalnych

termoutwardzalne slider - Zastosowanie i cechy rozdzielnic w obudowach termoutwardzalnych

Rozdzielnice w obudowach termoutwardzalnych to konstrukcje wykonane z trwałych, solidnych i wytrzymałych na różnorodne czynniki materiałów. Niezawodne obudowy termoutwardzalne zapewniają solidną ochronę m.in. rozdzielnicom budowlanym, przemysłowym, elektrycznym. W tym artykule przedstawimy najważniejsze cechy, jakimi wyróżniają się obudowy termoutwardzalne dostępne w ofercie firmy VER-TOM.

Najważniejsze właściwości obudów termoutwardzalnych

Obudowy termoutwardzalne powstają z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym. Poszczególne elementy konstrukcyjne powstają w procesie tłoczenia. Następnie łączone są w bryłę obudowy poprzez połączenia śrubowe. Konstrukcja jest sztywna, szczelna i stabilna za sprawą precyzyjnego dopasowania poszczególnych elementów. Dzięki modułowej budowie można łatwo wymienić pojedynczy element, gdyby doszło do uszkodzenia.

Do najważniejszych zalet obudów termoutwardzalnych zaliczamy m.in. odporność na działanie różnorodnych warunków atmosferycznych, w tym m.in. promieniowanie UV, wytrzymałość na rozmaite uszkodzenia mechaniczne oraz wyjątkową trwałość. Te właściwości sprawiają, że obudowy mogą występować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Wykonane są z materiału samogasnącego, co podnosi poziom bezpieczeństwa ich użytkowania. Dodatkowo cechuje je również wysoka estetyka.

Zarówno montaż, jak i późniejsze użytkowanie obudów termoutwardzalnych nie sprawiają większych problemów. Drzwi rozdzielnic standardowo posiadają zamki trzypunktowe typu HS dla wkładek połówkowych, energetycznych lub odbiorczych. Obudowy wyposażone są też w daszki – proste lub skośne. Wyposażone są też w system wentylacji, który przeciwdziała gromadzeniu się wody.

Rozdzielnice z tworzyw termoutwardzalnych w ofercie firmy VER-TOM

Rozdzielnice wykonane z tworzyw termoutwardzalnych stanowią jeden z głównych produktów w ofercie firmy VER-TOM. Klienci mogą wybierać spośród obudów termoutwardzalnych pustych, a także wyposażonych w podstawowe elementy, takie jak: płyty montażowe, konstrukcje do zabudowy aparatów modułowych oraz obszerną gamę zestawów przyłączeniowo/złączowo pomiarowych, szafek pomiarowych, złącz/węzłów kablowych, szaf i rozdzielnic niskiego napięcia.